Big ideas small planet club

Ez a honlap a globálisfelmelegedés súlyosságát, a tecnika fejlődését, a környezetvédelmet mutatja be.

Zsírfogó, zsírleválasztó tisztítás

Zsírfogó

Zsírfogó

A környezet- és vízvédelmi előírások miatt nélkülözhetetlen minden olyan területen a zsírleválasztó berendezések beépítése, ahol konyha működik, vagy húsrészleget üzemeltetnek, illetve élelmiszer-előkészítés, -gyártás, -kiszerelés történik. A környezetszennyezés, illetve a csatornabírság elkerülése érdekében a zsír-iszap hulladékot (élelmiszer előállításából és feldolgozásából származó folyékony hulladékok keletkezésük helyén történő kezeléséből származó iszap) az előírt gyakoriság szerint ki kell termelni a zsírleválasztó aknából.


 

                                   Gilisztafarm készítés

A gilisztafarm szinte ingyen van, mégis állandó készleted a legjobbnak tartott csaliból!    A teendők? Egyáltalán nem nehéz felépíteni, és fentartani sem! Készíts hullámpalából 1-1,5m-es oldalú négyszöget. Erősítsd a palát a földebe vert fa karókhoz.A hullámpala helyett használhatsz furnérlapot vagy deszkát is használhatsz. A tenyészet aljába tegyél 15-30cm korhadó falevelet, ezután 5cm szarvasmarha vagy sertés trágyát, ezután földet terítsünk bele kb. 30cm vastag föld réteg kerüljön a tenyészetbe.Fontos!! Ne tegyünk sok frissen kaszált füvet a tenyészetbe, mert lebomlásakor hő keletkezik és a giliszták nem bírják ezt a hőt!! A legjobb giliszták vöröses színűek (nem trágyagiliszták!), ezekből elég 100-200db, s egy héten belül kb. 300-350db gilisztánk lesz. Mikor fehéren tekerődző gilisztákat látunk biztosak lehetünk abban, hogy a tenyészet sikeresen működik.

Aki nem rendelkezik kerttel az se szomorkodjon, mert akár vödörben, akár nagyobb virágcserépben is kialakíthatunk tenyészeteket, de itt a fent irtak törtrészeivel kell számolni. Fontos, hogy mindkét esetben a tenyészet földje nedves legyen, soha ne száradjon ki, de ne is tocsogjon a vízben. A szezon végén pedig lesz "A" osztályú virágföldünk is. Soha ne vegyünk ki, csak annyi gilisztát amennyire valóban szükségünk van. ( Ha a vödrös, vagy cserepes farmot választod, mindig fedd le lyukakkal ellátott fedővel!

                                                forrás: hupontos oldal


 

 

 

 

Tíz forint egy kilogramm autóértTíz forint egy kilogramm autóért

[origo] Auto 2010.05.10 HÉTFŐ16:02

Utcán, kert végében is lehet egy műszaki vizsgára nem képes vagy nem érdemes autót enyészetre kárhoztatni, de a környezetkímélő és törvénytisztelő módszer a szakszerű szétbontás. Utánajártunk, hogyan lehet legálisan megszabadulni a veszélyes hulladéknak minősülő járműtől, amelyről már lemondtunk

Környezetvédelem - Víztisztítás otthon

Mielőtt a házi víztisztítás alternatíváinak megismerésébe merülnénk, fontos tudatosítanunk egy fontos tényt, melyről sajnálatos módon gyakran megfeledkezünk. Csodálatos dolgo az autó, a televízió, a mobiltelefon és az elektromosság, de nincs az emberiségnek még egy olyan fontos, nemcsak a kényelmet, de az életminőséget is alapvetően befolyásoló vívmánya, mint a kommunális vízszolgáltatás és csatornázás. Mint a civilizáció haszonélvezői, számunkra szinte már természetes, hogy nem túl magas áron otthon a csapból folyamatosan egészséges, tiszta víz folyik a poharunkba, mint ahogy az is, hogy évente kb. 50-60 köbméter piszkos víz tűnik el nyomtalanul a lefolyóban. Pedig ez még ma sincs mindenütt így. Az emberiség harmada napjainkban sem jut egészséges ivóvízhez. A házi víztisztítás szerencsére ma Magyarországon jellemzően nem szükségszerűség, sokkal inkább egy lehetőség, mellyel még kényelmesebbé, egészségesebbé tehetjük életünket.

Vízkő

A legtöbb valós gondot hazánkban a vízkő okozza. A vezetékes vízből kicsapódó alkáli földfémek elcsúfítják a csempét, elősegítik a szanitereken a szennyeződések és a baktériumok megkapaszkodását, eldugítják a csapok szűrőbetétjét, lerövidítik a mosógépek, bojlerek élettartamát, megnövelik a tisztításhoz szükséges egységnyi mosószer, sampon, tusfürdő felhasználását. Látható, hogy a vízkő megjelenése egyik felhasználási helyen sem kívánatos, ezért a probléma szőnyeg alá söprése legalább annyira hibás, mint azt gondolni, hogy pl. a mosáshoz adagolt vegyszer mindent megold.

Elektromos elv

Szerencsére ma már több, a problémát alapvetően és az egész lakásban megszüntetni képes megoldás rendelkezésünkre. Az elektormos elven működő készülékek előnye a kis helyigény, a relatív alacsony beszerzési és üzemeltetési költség, valamnt az, hogy a vízvezetéek rendszerben már lerakódott vízkövet is képesek egy idő után fellazítani. A jellemzően a lakás vízórájának közelében a csővezeték megbontása nélkül akár saját kezüleg felszerelt, évente mindössze pár száz forintos energiafelhasználású szerkezet elektromos impulzusokat bocsát a vízvezetékrendszerbe, melynek hatására a vízben oldott ionok megtapadni képtelen kristályszerkezetbe állnak össze, és távoznak a rendszerből. Ebből következik, hogy a víz ezáltal nem lesz lágyabb, csak a vízkő kicsapódás káros következményei szüntethetők meg.

Polifoszfát mentesítők

A polifoszfát vízkőmentesítők szintén csak részleges vízlágyításra képesek. Ez esetben a vízben oldódó reagens anyag akadályozza meg a vízkő kicsapódását, ezáltal ez a módszer elsősorban a háztartási eszközeink védelmére alkalmas, ivóvízhez az oldott vegyi anyag miatt nem javasolható. Több kivitelben kapható, ezek közül a legnépszerűbb a mosógép, illetve a bojler elé szerelhető automata adagoló. Hátránya, hogy a működtetése folyamatos felügyeletet és kiadást igényel, mert a vegyszertartályt minimum 1-2 évente újra kell tölteni.

Ioncsere

Teljes vízlágyítást ioncserés eljárással működő készülékekkel érhetünk el. Lényege, hogy az ioncserélő gyantán vagy sótablettán átáramló kemény vízben a keménységet okozó Ca-Calcium és a magnézium - MG sók ionjai nátrium - Na ionokra cserélődnek, melyek ezután már nem képesek vízkő formában történő kicsapódására. A gyantát a készülék konyhasóoldattal automatikusan regenerálja, ezálta a gyanta évekig használható, csak a sót kell havonta egyszer pótolni. Előnye, hogy a víz iható marad, sőt fürdetéshez, locsoláshoz, főzéshez, mosáshoz sokkal kedvezőbb kémiai összetételű lesz.

Háromdimenziós szűrés

A dinamikusan növekvő, napjainban már éves szinten fejenkét 60 litert meghaladó hazai ásványvízfogyasztás szemléletesen mutatja, hogy a műszeresen kimutatható vízminőség és az emberek fejében élő egészségkép, illetve a csapvíz használati értéke közötti óriási szakadék tátong. Kevesen tudják ugyanakkor, hogy megnyugtató megoldást a problémára nemcsak az egyébként évi több tízezer forintos folyamatos kiadással és állandó cipekedéssel, pillepalack-elhelyezési dilemmával járó ásványvízvásárlás jelent, hiszen ma már számtalan házi víztisztító berendezés kapható a kiskereskedelemben. Egy korszerű készülék háromdimenziós szűrésre képes, azaz egyidejűleg véd a fizikai szennyeződések (szilárd ásványi és szerves anyagok, olajok-zsírok, stb.), a biológiailag aktív szervezetek (baktériumok, algák, vírusok, gombák), és a kémiai szennyezők (nitrátok, nitritek, ammónia, arzén, nehézfémek, vas, mangán, fenol, magas sótartalom, növényvédőszer-maradék) káros hatásaitól. Igaz, erre a komplex védelemre csak szélsőséges esetén van valóban szükség, az eleve egészséges vezetékes vízből már egyszerűbb, néhány zavaró összetevő kiszűrésére (klór, vas) képes berendezéssel is kitűnő élvezeti értékű italt kapunk.

Az olcsóbb készülékek rendszerint egy durvább (5 mikron) mechanikai szűrőből és egy aktív szenes szűrőbetétből állnak. Előbbiek a vízben lebegő szilárd anyagok kiiktatására szolgálnak, utóbbiak a vízben található klór, rákkeltő vegyületek, szerves illetve íz és illatrontó anyagok eltávolításáért felelősek. Egy komolyabb berendezés már vastalanító reagenst vagy finomabb szűrőt is tartalmaz, mely megszünteti a víz vas által okozott fémes ízt, és meggátolja a vizes berendezési tárgyak, csövek, szerelvények sárgásbarna elszíneződését. Az UV betét elsősorban fertőtlenítésre, a biológiai összetevők elpusztítására szolgál, s mivel csak speciális esetben szükséges, önálló berendezésként is kapható.

Membrán

Jelenleg a víztisztítási technológiák közül az egyik legtökéletesebb megoldás a fordított ozmózis elve alapján működő víztisztító berendezés. Az eljárás során külső nyomás hatására a félig áteresztő membránon keresztül magasabb koncentrációjű oldatból ( szennyezett víz ) az alacsonyabb koncentrációjú oldal felé ( tisztított víz ) áramlás indul. A membránok mentén a tisztítandó víz állandó mozgásban van, amely folyamatosan eltávolítja a membrán felületén lerakódó szennyeződéseket. A víztisztításnak ez a módja minden egyéb módszernél hatékonyabb, hiszen a membrán tulajdonságaiból eredően a szűrő akár a baktériumoknál ezerszer kisebb szennyeződések eltávolítására is képes. Hátránya a relatív magas ár, illetve, hogy csak viszonylag nagy víznyomás mellett műkődik hatékonyan.

A háztartási készülékek kapacitása 1-2 liter/ órától 8-10 literig terjed, kivitelük rendkívül változatos: a csapra szerelhető hordozható kiviteltől kezdve a vízvezeték-csatlakozást nem igénylő kancsós megoldásokon keresztül a beépíthető vagy önálló bútorként a sarokba vagy asztalra állítható, hideg és forró vizet is előállítani képes készülékekig számtalan típussal találkozhatunk.

                                                                        forrás:www.kornyezvedelemma.info

 


                                                                      



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 28
Tegnapi: 4
Heti: 44
Havi: 50
Össz.: 174 126

Látogatottság növelés
Oldal: Környezetbarát ötletek
Big ideas small planet club - © 2008 - 2024 - nagy-otletek-kis-bolygonk.hupont.hu

A HuPont.hu segítségével egyszerű a honlap készítés! Programozói tudás nélkül is: Honlap készítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »